כמה עולה להשכיר דירה בפורטוגל?

כמה עולה לחיות ולגור בפורטוגל

אם תרצו לגור בפורטוגל, תראו שיוקר המחיה שם משתלם מאוד בהשוואה למדינות אחרות במערב אירופה. למרות שהחיים בדרך כלל יכולים להיות יקרים במערב אירופה, אתה יכול לחיות חיים נוחים עם משכורת צנועה בפורטוגל.

גולים רבים מחליטים לעבור לפורטוגל או לפרוש שם. מלבד יוקר המחיה של פורטוגל, גולים לוקחים בחשבון גם את האקלים המתון של המדינה ואת הנופים המדהימים שלה.

אנשים מרוויחים פחות בפורטוגל בהשוואה למדינות מערב אירופה אחרות. עם זאת, זה לא מהווה בעיה כי יוקר המחיה שם נמוך יחסית לשאר היבשת. אז קל יותר לחיות עם משכורת קטנה יותר בפורטוגל מאשר במדינות מערב אירופה אחרות. המקומיים בפורטוגל יכולים בקלות לחיות מ-750 אירו לחודש.

בפורטוגל, יוקר המחיה משתנה בהתאם למיקום ולאורח החיים בו אתה חי. חשוב לציין שליסבון וקאסקאיס הן הערים היקרות ביותר בפורטוגל, ואחריהן פורטו.

בניגוד לערים היקרות, בראגה, ויסאו וקוימברה הם המקומות הזולים ביותר שתוכלו למצוא בפורטוגל. שכר דירה בפורטוגל זול יותר (בסביבות 300-500 אירו לחודש), ועלות המצרכים והאכילה בחוץ סבירה מאוד במקומות הללו.

עלויות שכירות ומחירי נכסים בפורטוגל

בדרך כלל, שווי השכרה והמכירות של נכסים נוחים בפורטוגל.

מחירי שכירות בפורטוגל

מלבד הערים היקרות שהוזכרו לעיל, ניתן לגלות שעבור דירת שני חדרים עלויות השכירות נעות בין 450 ל-800 יורו לחודש בכל הארץ. דירה ללא ריהוט זולה אפילו יותר להשכרה.

עם זאת, אם אתה רוצה לקבל שירות קצת יותר יוקרתי עם המשפחה שלך, אז אתה צריך לצפות ששכר הדירה יעלה בין 1,200 אירו ל-2,000 אירו לחודש עבור דירה. השכרת דירה בינונית בארץ היא גם הוצאה סבירה מאוד כאשר משווים אותה למדינות מערב אירופה האחרות.

מחירי נכסים בפורטוגל

בפורטוגל, כמו שכר דירה, מחיר הדירה משתנה בהתאם למיקום בתוך המדינה. באלגרבה, דירת חדר שינה אחד עולה בין 105,000 ל-180,000 אירו. בליסבון, לעומת זאת, מחיר דירת חדר שינה אחד ינוע בין 200,000 ל-500,000 אירו, תלוי במיקום.

המחיר אפילו יורד באזורים כפריים יותר בארץ. הם נעים בין 100,000 ל-120,000 אירו. באזורים הכפריים זה עולה אפילו 35,000 אירו לדירה.

להבנה מקיפה יותר של נדל"ן, קרא את המדריך שלנו לקניית נדל"ן בפורטוגל.

יוקר המחיה בפורטוגל: מזון ומצרכים

מכולת בפורטוגל

אוכל בדרך כלל זול מאוד בפורטוגל, במיוחד פירות, ירקות, דגים ובשר.
למצרכים, תקציב חודשי של 200-300 אירו יספיק יותר ממספיק, כולל אפילו כמה מותרות. בגלל מיקומו ליד הים, מחירי הדגים סבירים גם הם בסביבות 5-8 אירו. עלות הבשר נעה בסביבות 7-10 אירו, ועוף בסביבות 2.5 אירו. אתה יכול למצוא כמה עלויות אחרות של פריטי מכולת שונים בטבלה שלהלן:


מחיר ב (EUR)
תפוח (1 kg)1.50
בננה (1 kg)1.10
עוף (1 kg)5.20
תריסר ביצים1.70
פרוסת לחם (500 גרם)1.10
גבינה מקומית (1 kg)7.10
חלב (1 liter)0.60
בצלים (1 kg)0.95
תפוחי אדמה (1 kg)0.85
אורז (1 kg)0.95
בקבוק מים (1.5 ליטר)0.50

בנוסף לאלה, העלות של יין טוב בפורטוגל היא מתחת ל-10 אירו, ובממוצע, הוא עולה בסביבות 5-7 אירו. אבל זה לא אומר שחסרים לו יינות נדירים. יש, למעשה, כמה יינות נדירים וישנים שעלותם יכולה להגיע לכמה אלפי יורו. לבסוף, אתה יכול למצוא בקבוק בירה החל מ- €1.

אוכלים בחוץ בפורטוגל

אתה יכול לראות את העלויות המשוערות של אכילה בחוץ למטה:


מחיר ב (EUR)
ארוחה במסעדה לא יקרה8
ארוחה זוגית במסעדה בינונית30
ארוחה ברשת מזון מהיר6
בירה1.50
בקבוק מים1

באופן כללי, ארוחת צהריים תעלה בסביבות 15 אירו, ומזון מהיר בסביבות 5-6 אירו. אם תאכלו במקום יוקרתי יותר המחיר יעמוד על כ-25-35 אירו לאדם.

כלי עזר

להלן תוכלו למצוא את עלויות השירות החודשיות הממוצעות בפורטוגל. שימו לב שהמחירים החודשיים עשויים להשתנות בהתאם לכמה אתם משתמשים בהם בחודש ולגודל הבית שלכם.


מחיר ב(EUR)
בסיסי (חשמל, חימום, קירור, מים, אשפה) עבור דירה של 85 מ"ר99.59
דקה 1. של תעריף נייד בתשלום מראש מקומי (ללא הנחות או תוכניות)0.16
אינטרנט (60 Mbps או יותר, נתונים ללא הגבלה, כבלים/ADSL)32.75

הוֹבָלָה

אם אתה גר בפורטוגל, אתה יכול לראות שאוטובוסים הם התחבורה הציבורית הנפוצה ביותר שם. עלות כרטיסי האוטובוס נעה בין 1 אירו ל-5 אירו. לרוב המיקומים בפורטוגל ניתן להגיע רק באמצעות אוטובוס. אוטובוסים בינעירוניים זמינים גם ברוב הערים.

יתר על כן, ברובעים של ליסבון ופורטו, תוכלו למצוא גם קווי מטרו. רשתות אלו מחברות את מרכזי הערים לשכונות ולעיריות הקרובות. יש גם קו חשמלית בשתי הערים הללו. רוב כרטיסי המטרו עולים בסביבות 1.20 אירו – 5 אירו. הכרטיסים החודשיים נעים בין 20 ל-40 אירו.

בנוסף, ישנם קווי רכבת בליסבון, פורטו וקוימברה. אלה הקווים העירוניים, ויש גם כמה רכבות אזוריות. הרכבות האזוריות מחברות בין ערים בקרבת מקום. ישנו גם הקו שנקרא The Alfa Pendular, המחבר בין הערים המרכזיות ברחבי הארץ.

לבסוף, בפורטוגל, תוכלו למצוא עמלות מוניות משתלמות כמו גם חלופות להן, כמו Uber, Cabify ו-MyTaxi. עלות המונית הממוצעת בפורטוגל מתחילה בסביבות 3 אירו ועולה בשיעור של 0,50 אירו לקילומטר.

חינוך

בפורטוגל, החינוך הבסיסי (9 שנים) הוא חינם לתושבים (כולל אזרחים ותושבי חוץ). עם זאת, אם אתה בוחר בבית ספר פרטי, אתה צריך לשלם סכום לא מבוטל של כסף.

בבתי ספר פרטיים של פורטוגל תשלמו בממוצע 400-500 אירו לחודש מבית הספר היסודי לתיכון, בנוסף לדמי ההרשמה והספר.

יש גם אפשרות לבתי ספר בינלאומיים. התשלום הממוצע לבתי ספר אלה הוא בסביבות 800 אירו לחודש (זה משתנה בהתאם לבית הספר), בנוסף לדמי ההרשמה ותשלומים נלווים אחרים (ספרים, מדים וכו').

אוניברסיטאות ציבוריות זולות יותר מאוניברסיטאות פרטיות. עבור אוניברסיטאות ציבוריות בפורטוגל, קיימת מגבלת שכר הטרחה המשתנה מדי שנה. נכון לשנת 2020, העמלה המקסימלית היא בסביבות 900 אירו.
התשלום עבור כל אוניברסיטה פרטית שונה. עם זאת, אוניברסיטאות פרטיות ממוצעות בפורטוגל עולות 3000 אירו בשנה.

אל תשמרו בבטן :
ניווט מהיר בכתבה