10 סיבות לכך שפאזל הוא המתנה הטובה ביותר

פאזלים לילדים

מאניה פאזל היא תחביב שמתפשט למרחקים, הרבה יותר ממה שנדמה. פאזלים לילדים, כמו גם פאזלים למבוגרים, יכולים להיות ממש ממכרים ומהנים ולכן הם מתנה ממש נהדרת.

אנשים שעדיין לא הובאו לעולם הפאזלים לא ממש מודעים למגוון הגדול הזמין. בנוסף לפאזלים הסטנדרטיים (עשויים מעץ, מתכת, פלסטיק, קרטון, קצף וכו'), יש גם פאזלים חדשניים רבים בתלת מימד ואף לאחרונה ב-4D.

מה הופך פאזלים לכל כך אטרקטיביים עבור ילדים ומבוגרים?

זה בדיוק המגוון הזה שהופך את הפאזלים למתנה כל כך מצוינת לילדים. לא רק שיש כמות אינסופית של פאזלים זמינים לכל קבוצת גיל, אלא גם לכל נושא אפשרי. הילדים שלכם יאהבו לבלות שעות בבניית הדמויות האהובות עליהם בפאזל שהוכן במיוחד ליכולתם.

סיבות לכך שפאזלים הם מתנה מצוינת לילדים

1 – פאזלים יכולים לעזור להרגיע חרדה

האם ידעת שאנשים רבים מתמכרים לפאזלים בתקופות קשות בחייהם, כמו אחרי פרידה, בזמן הפסקת עישון וכו'? פאזלים הם דרך מצוינת להסיט את תשומת הלב וגם להילחם בעצבים וחרדה. אם ילדכם עצבני במיוחד או שהוא מאבד במהירות תשומת לב, פאזלים יכולים לעזור לו מאוד.

2 – פאזלים מספקים יתרונות רבים ללמידה

היכולת לפתור בעיות, לבנות ולעקוב אחר אסטרטגיות, קואורדינציה, מרחב ומודעות חזותית… היתרונות של חידות צוינו בהמון מחקרים וחשובים במיוחד בשלבים המוקדמים של הלמידה.

3 – הם מספקים אלטרנטיבה למסך

בטוח שהילדים שלכם בילו שעות רבות מול מסך, נכון? סמארטפונים, משחקי וידאו, שלא לדבר על הטלוויזיה, כולם הפכו לחלק מאפשרויות הבילוי העיקריות. זה לא אומר שהם רעים, כמובן שלא, אבל הם לא יכולים להיות האפשרויות היחידות. פאזלים יכולים להיות אלטרנטיבה מצוינת לבדר את ילדיכם.

4 – פאזלים מהנים לבד וגם בקבוצה

הילדים שלכם לא צריכים לעשות פאזלים בעצמם. למעשה, פאזלים הם דרך מצוינת לבלות זמן אחד עם השני בעשייה מהנה, משחק רגוע שמרמז על מטרה משותפת ודורש ארגון. בידור, מפגשים חברתיים ולמידה, הכל ביחד!

5 – הם מספקים בילוי שבונה להיטות להתגבר על מכשולים

הקושי של פאזלים תלוי בדרך כלל בגודלם. אתה יכול להתחיל את ילדך בפאזל קטן, ומשם, להגביר את המורכבות. אם ילדכם ימשיך בבילוי זה, הוא יקבל תחושת הישג גדולה כאשר הוא מתגבר על אתגרים קשים יותר ויותר.

6 – חידות עוזרות להגביר את יכולת פתרון הבעיות שלך.

חידה מאלצת אותך למצוא פתרונות מתוך שברי מידע קטנים. מתוך כך לומדים ילדים קטנים לזהות ולפתח את יכולת החשיבה ופתרון הבעיות שלהם.

7 – פאזלים יכולים לבנות סובלנות כלפי תסכול.

עוד מיומנות שיכולה להיות שימושית מאוד לילדים צעירים. חידות לא תמיד מתחברות בניסיון הראשון, ולעתים קרובות הן מובילות אותנו לחשוב שיש לנו פתרון, שמתגלה כשגוי. כך על הילדים לקבל שלא הכל מושג בניסיון הראשון ושההגעה ליעדים דורשת עבודה קשה ונחישות.

8 – פאזלים יכולים לעזור במניעת מחלות

ישנם מחקרים שמראים שלאנשים שעושים פאזלים, מגיל צעיר, יש בריאות נפשית טובה יותר וגם יש להם פחות סיכוי לפתח מחלות כמו אלצהיימר או דמנציה.

9 – פאזלים עוזרים להתסיס יצירתיות ודמיון

לדמיין את הדימוי של פאזל, למצוא דרכים חדשות לארגן את הבנייה… כל זה עוזר לפתח את הדמיון והיכולת היצירתית של הילד. בואו לא נשכח שמלכתחילה נוצרת פאזל בראש!

10 – פאזלים יכולים להיות ממש כיף

זו אחת הסיבות החשובות ביותר! בנוסף ליתרונות הרבים שתוארו, אסור לשכוח שחידות הן בילוי נהדר שיגרום לשעות אחר הצהריים לעוף. נסה אותם!

אל תשמרו בבטן :
ניווט מהיר בכתבה