8 יתרונות של מתן מתנות

8 יתרונות של מתן מתנות

כשזה מגיע למתן מתנות, רוב האנשים חושבים על תקופת החגים, ימי הולדת, סיום לימודים – אתה מבין את התמונה. זה מצופה בעיקר לתת מתנה לאירועים גדולים או חגים, אבל מה אם אגיד לך שיש המון יתרונות בנתינה שתרצה לתת כל הזמן?

ישנן סיבות רבות לתת מתנות, שכן זה בונה קשרים חזקים יותר, מרומם את רוחך ומשפר את הבריאות הנפשית והפיזית הכללית שלך. אז מה מונע ממך לחכות לאירוע מיוחד כדי לתת מתנה מתחשבת למישהו שאכפת לך ממנו? לפעמים המתנות המשמעותיות ביותר הן אלו שניתנות רק בגלל.

כשאתה משקיע במתנות עבור אחרים, אתה לא רק מרוויח אותם עם מתנה מדהימה אלא מרוויח את עצמך. בדוק את שמונת היתרונות האלה של נתינה כדי שתוכל לנצל את כל הסיבות הנהדרות לתת לא משנה באיזו שעה בשנה זו.

מחזק קשרים

הענקת מתנות היא אחת מחמש שפות האהבה מסיבה כלשהי. אתה נוטה להרגיש קרוב יותר למישהו כשאתה נותן לו מתנה בזמן שהוא מרגיש יותר מקושר אליך גם כן. הסיבה לכך היא שמתנה מתחשבת יכולה להקטין את המרחק בין חברים רחוקים או לחזק קשרים עבור אלה שקרובים אליך.

חיבור עם אנשים באמצעות הענקת מתנות מחזק את מערכת היחסים שלכם ובונה אמון אחד בשני, אז כשאתם רוצים ליהנות מהיתרונות הרגשיים של ידידות חזקה, תן להם מתנה מתחשבת.

גורם לך להרגיש מאושר יותר

אחת התחושות הטובות בעולם היא לראות את פניו של מישהו מאירים בשמחה צרופה או בהתרגשות כאשר הוא מקבל מתנה שנתת. מסתבר שמתנות משחררת כימיקלים "הרגשה טובה" במוח כמו אנדורפינים, סרוטונין ודופמין. לא פלא שכולם מרגישים טוב בחגים!

זה ידוע בתור "העזרה הגבוהה" הנפוץ אצל אלה שמתנדבים או נותנים לצדקה לעתים קרובות. אז בפעם הבאה שאתה רוצה לשפר מצב רוח, נסה לתת למישהו, בין אם זו מתנה, טובה או מעשה אקראי של חסד.

בונה ביטחון

כאשר אתה יוצר קשרים חזקים יותר והופכים למאושרים יותר, יש לך דחיפה של ביטחון עצמי ותחושת ערך עצמי. מחקרים הראו כי לאלו שלעתים קרובות בוחרים לתת מעצמם יש הערכה עצמית גדולה יותר מאלה שלא. כשאתה נותן לאחרים, קשה להתעלם מכך שבהחלט יש כמה יתרונות בנתינה כשאתה מרגיש שמח ובטוח בביטחון.

מפחית חרדה

כשאתה נותן, אתה הופך למאושר יותר, מה שבתורו גורם לך להרגיש פחות לחוץ וחרדה. הסיבה לכך היא שיש קשר חזק ובלתי ניתן להכחשה בין רווחה גופנית ונפשית. מחקרים מוכיחים שנתינה מורידה מתח ולחץ דם. אז כשאתה נותן, אתה שמח יותר, בטוח יותר והרבה פחות חרד.

מעורר הכרת תודה

זה לא סוד שמי שמקבל מתנה מרגיש תחושת הכרת תודה, אבל האם ידעת שהנותן יכול להרגיש זאת גם? לא רק הענקת מתנה היא דרך נפוצה להביע הכרת תודה, אלא שצפייה בתגובה החיובית של הנמען מעוררת את אותה הערכה. מחקרים הראו שהבעת הכרת תודה מגבירה רגשות חיוביים, משפרת את הבריאות ותורמת לאושר גדול יותר באופן כללי.

מקדם קארמה טובה

ג'סטין טימברלייק לא טעה כשאמר, "מה שמסתובב חוזר מסביב". בין אם אתה מאמין בקארמה ובין אם לא, כאשר אתה נותן יש סיכוי גבוה יותר לקבל. מחקרים מראים שכאשר אתה נותן לאחרים, הנדיבות שלך צפויה להיות מתוגמלת על ידי אחרים בהמשך הדרך, בין אם זה האדם שנתת לו או מישהו אחר.

כאשר אתה מציע מעשה חסר אנוכיות כמו הענקת מתנה ללא ציפייה למשהו בתמורה, אתה מקדם קארמה טובה (או איך שלא תרצה לקרוא לזה) עבור עצמך. היקום מסתורי כזה לפעמים.

יכול להאריך את חייך

כן, קראת נכון, נתינה יכולה למעשה לגרום לך לחיות יותר. הסיבה לכך היא שרמות מתח ולחץ דם גבוה קשורים למגוון בעיות בריאותיות. מאז נתינה נקשרה לרמות מתח נמוכות יותר וללחץ דם, אנשים שנותנים, בין אם זה מתנות או פעולות שירות, צפויים לחיות זמן רב יותר.

מחקר שנעשה על ידי אוניברסיטת מישיגן מצא שאלו שנתנו לאהובים כמו בני זוג, חברים או שכנים היו קשורים באופן עצמאי לסיכוי נמוך יותר למות. אם זו לא סיבה מספיק טובה לתת, אני לא יודע מה כן.

מפיץ את האהבה

כשאדם אחד נותן, זה נותן השראה לאחר לעשות את אותו הדבר. למרות שמתנות לחבר הכי טוב שלך כמו חולצת טריקו או כובע חדש זה סופר מגניב, נסה לתת לאדם זר, לשכן או למישהו שלא דיברת איתו הרבה זמן כדי שתוכל לעורר השראה שיכולה לגרום להם רוצה לעשות את אותו הדבר עבור אחרים. כמה רעיונות נהדרים כוללים:

  • קניית קפה למי שעומד מאחוריך בתור
  • להפתיע את השכן עם מאפים טריים
  • השארת קופונים לא בשימוש ליד מוצרים תואמים בחנות
  • תרומת בגדים למקלט מקומי
  • משלמים אגרה עבור האדם שמאחוריכם
  • הבא מגש של דברים טובים להנאת עמיתיך לעבודה
  • שליחת פרחים או פינוקים לעובדי הבריאות
  • בצע את אתגר 'הטבה' בפעם הבאה שאתה אוכל בחוץ

כשאתה עושה מעשה של חסד, השאר את אחד מהכרטיסים האלה כדי לעזור להפיץ את האהבה ולעודד אחרים לוותר על הקו – רק בגלל זה.

אל תשמרו בבטן :
ניווט מהיר בכתבה